20 Popular Stone Indian Natural në Poloni

Gjej granit më popullore indiane, mermer, dhe gur ranor popullor në Poloni.

Polonia është një treg popullor për granit indian, gur ranor & Eksportuesit mermeri. Polake kompanitë e importit indian Natyrore brilant në baza të rregullta. High-Quality Granite Indian dhe mermer janë zgjedhje e preferuar për tregun e brendshëm të Polonisë. Gurë natyrore nga India janë përdorur për parket, Countertops Kuzhina, Memorials dhe për projekte në Poloni. Ju mund të gjeni më poshtë gurë natyror nga India të cilat janë të njohura në tregun Poloni :

Granite Indian

 • Astoria Cream
 • Cream Colonial
 • Colonial Gold
 • gri Iberico
 • Indian Black
 • Ivory Brown
 • shumëngjyrësh India
 • New Imperial Red
 • New Kashmir Bardhë
 • orion Blue
 • White River
 • Star Galaxy
 • Surf gjelbër
 • Tan Brown
 • Viscount White

Indian Marble

 • Brown Rainforest
 • gjelbër Rainforest
 • Golden Rainforest
 • green Guatemala

gur ranor Indian

 • dru tik
 • ylber

Granit Popular Indian në tregun Poloni

India është e njohur për granit e saj të cilësisë së lartë. India është eksportuesi më i madh i granit në botë. Poland importon mijëra enë të granitit nga India. Granit nga India është e përballueshme dhe premium në cilësi. Ne jemi prodhues dhe eksportues i granit indian. Ne bëjmë pllakave, pllaka, countertops, dhe përmendore në lloje të ndryshme të granit nga India. Në vijim është hyrje të shkurtër të disa nga Granites indian, të cilat janë të njohura në tregun Poloni.

Astoria Cream

Astoria Cream granit

Astoria Cream granit është një granit të qëndrueshme me një sfond krem ​​të thellë dhe venat e errët e çokollata dhe gri. Astoria Cream mund të rezistojë temperatura e ngrirjes dhe është e gjitha motit miqësore.

Ju mund të përdorni këtë granit premium në marrjen me cilësi të lartë Kuzhina Countertops dhe dysheme. Ajo i jep vështrim premium për çdo fund të lartë kuzhinë moderne.

Cream Colonial

Colonial Cream granit

Colonial Cream është gjithashtu një krem ​​ngjyrë granit nga India, e cila është e popullarizuar në treg Poloni. Kolonial Cream është një të gjitha-motit granit provë guximshëm.

Ju mund të përdorni Kolonial Cream granit në marrjen e Countertops Kuzhina bukura, Flooring dhe mur veshja. Kjo është një granit premium ngjyrë krem ​​dhe kjo i jep një kontakt premium për çdo kuzhinë moderne.

Colonial Gold

Colonial granit Gold është një granit të qëndrueshme nga India që përmban një sfond butë gri me flecks kafe dhe gri dhe veining.

Kjo granit bukur të artë mund të përdoret në projekte të brendshëm dhe të jashtëm. Ky material mund të mbajnë temperaturën e ngrirjes për një kohë të gjatë. Kjo është gjithashtu një material ideal për të bërë në krye të kuzhinës dhe në krye Puna.

gri Iberico

Gris Ibrica granit

Gris Iberico është një homologu popullor polak i indian Platinum Bardhë granit. Luna Pearl është një tjetër emër i këtij granit bardhë nga India. Ju mund të përdorni këtë granit të qëndrueshme dhe të fortë në marrjen e parket me kosto të ulët, Countertops Kuzhina, veshja mur, dhe pllaka Backsplash. Kjo është një granit të gjitha-motit dhe mund të mbajnë temperaturën e ngrirjes, si dhe.

Indian Black granit (i errët)

Errët Black granit ose Absolute Black granit është një zgjedhje popullore për Kuzhina Countertops, Flooring dhe veshja mur në Poloni. Ju mund të përdorni këtë granit errët të zezë për të bërë Kuzhina, kate, dhe përmendore, si edhe.

Ivory Brown granit

Ivory Brown është një krem ​​dhe granit ngjyrë bezhë me çokollatë ose ngjyrë kafe Garnets ngjyrë dhe venat. Ky është një tjetër granit admiruar krem ​​në Poloni. Modeli i këtij granit është i përsosur dhe të qetë. Kuzhina Countertops dhe dysheme i kësaj granit është shumë i mirë në treg polonisht.

Shumëngjyrësh India granit

Granit Shumëngjyrësh India është Red Shumëngjyrësh granit. Kjo granit është përdorur shumë në kuzhinë dhe Funeral Memorialet. Kjo granit ka një bazë të kuqe me model kafe dhe të zezë me onde të gjithë pllakë.

New Imperial Red

New Imperial Red Granite

The New Imperial Kuq është një North Indian granit, i cili ka pranueshmërinë shumë të mirë në Poloni. Kjo granit është një zgjedhje popullore për dysheme dhe varrimit përmendore. Ajo është në dispozicion në pllakë, pllaka dhe countertops kuzhinë madhësive.

New Kashmir Bardhë

Kashmir Bardhë ka qenë një zgjedhje popullore për parket, veshja mur, backsplash dhe countertops në treg polak për një kohë të gjatë. Kjo granit ka pranueshmërinë të gjerë në Poloni. pllaka, pllaka, dhe countertops janë në mënyrë të barabartë i famshëm i Kashmir White granit.

orion Blue

Orion Blue është një emër alternativ për Vizag Blue granit. Kjo granit është përdorur gjerësisht për të bërë monumentet e varrimit dhe Kuzhina Countertops. Kjo granit është i fortë dhe nuk zbehet në rrezet e diellit direkte dhe temperatura e ngrirjes.

White River

White River është një cilësi premium granit bardhë nga India. Kjo granit është pranuar shumë mirë në tregun Poloni për të bërë Tops elegante kuzhinë dhe dysheme premium. Kjo mund të përdoret gjithashtu për të bërë pllaka Backsplash dhe veshja mur. Granit ju mund të bleni në pllaka dhe pllaka prej nesh.

Star Galaxy

Star Galaxy Granite ose Black Galaxy Granite është një granit premium nga India, i cili është një material i popullarizuar për kuzhinë countertops dhe parket në Poloni. Materiali ka një sfond të zi të errët me argjend dhe të artë flecks.

Surf gjelbër

Surf gjelbër granit

Surf Green është një granit dritë jeshile nga India. Kjo granit ka shumë të lehta sfond të verdhë të gjelbër me valët e errëta derdhur në modelin. Kjo është shumë e mirë për kuzhinë countertops dhe dysheme.

Tan Brown

Tan Brown granit

Tan Brown Granit është një nga më të popullarizuar Brown granit nga India. Sfondi i këtij granit është ngjyrë kafe të errët me kristal gjysmë ngjyrë në model. Kjo është përdorur për të bërë në krye të kuzhinës dhe dysheme cilësisë premium.

Viscount White

Viscount bardhë ose VISCON bardhë është shkruar edhe si Viskont Bardhë granit në Poloni. Kjo granit është një nga më të përdorur granit bardhë ngjyra në Poloni. pllaka, Pllaka dhe Counters Kuzhina e vikont Bardhë kanë fituar një reputacion shumë të mirë në treg Poloni.

Marble Popular Indian në tregun Poloni

Ashtu si granit, Indian marbles are also a popular choice for flooring, veshja mur, shkallët në tregun Poloni. The Marbles are used mainly for wall cladding and flooring. Por ju mund të bëni countertops me cilësi të lartë nga mermer indian, si dhe. gjithashtu, Indian Marbles are unique in Color and Pattern, e cila rrit bukurinë e çdo projekt banesore dhe komerciale. Ne bëjmë pllakave, pllaka, të prera në madhësi dhe countertops në mermer indian. prezantimi të shkurtër në lidhje me popullor mermeri indiane është si vijon:

Verde Guatemala Marble

Verde Guatemala është një mermer të bukur të gjelbër me ngjyrë nga India. kjo mermer e gjelbër është një material shumë të qëndrueshme dhe të fortë. Ajo merr lustrim shkëlqyer. Ju mund të përdorni Verde Guatemala Marble për kuzhinë, Flooring dhe mur veshja. Kjo është në dispozicion në tjegull, pllaka dhe countertops madhësive për përdorime të ndryshme.

Rainforest gjelbër Marble

Kjo është një gur gjarpri nga India. Kjo është ndoshta më e bukur guri me ngjyrë jeshile. Bidasar gjelbër është një emër alternativ i këtij mermeri. Ajo ka një dritë dhe sfond të errët të gjelbër me ngjyrë gështenjë dhe venat ngjyrë kafe intersecting njëri-tjetrin. Ju mund të bëni Countertops bukur Kuzhinë si dhe elevations mur.

Bidasar Brown Marble

Brown Rainforest ose Bidasar Brown mermeri është gjithashtu një gur gjarpri dhe quarried pranë Bidasar gjelbër dhe materiale Gold. Kjo mermer është një nga më të kërkuar pas guri ngjyrë kafe. Kjo është një prej mermeri elegante dhe e bukur ngjyrë kafe.

Rainforest Gold Marble

mermer Rainforest Gold ose Bidasar Gold është një mermer të artë me ngjyrë. Kjo është një derdhur të lehta të Bidasar Brown mermeri. Përdorimi kryesor i këtij mermeri është në krye të kuzhinës dhe veshja e murit. Kjo është edhe një prej mermeri të dobishme për shkallët dhe pllaka Backsplash.

Importuesi i Natyrore brilant kryesisht mixes mermer indian me gur ranor indian. Kombinimi i të dy materialit është shumë e mirë për Importuesit e reja. Ne mund të ngarkesës Indian mermeri me gur ranor indian në një enë.

Sandstone Popular Indian në Poloni

Indian Sandstones are durable, motit dhe mund toleron ndonjë temperaturën. Këto gurë mund të tolerojë asnjë mot të ashpër. Ne prodhues dhe eksportit pas ranor nga India, në treg Poloni. Ju mund të importojë me cilësi të lartë gur ranor Indian nga ne. Ne mund të përzierje këto gurë ranorë me disa nga mermere bukur, të cilat janë të njohura në treg Poloni.

tik gur ranor

Tik është një e verdhë gur ranor artë ngjyrë, e cila është përdorur në parket e pishinë dhe në natyrë. Wall veshja dhe Monumente janë përdorimet kryesore të këtij gur ranor nga India. pllaka të trasha të tik gur ranor janë përdorur për të bërë përmendore funeral. Kjo është një gur ranor shumë të qëndrueshme dhe motit nga India.

Rainbow gur ranor

Rainbow gur ranor është një gur ranor shumëngjyrësh poroz nga India. Ashtu si dru tik, ajo është gjithashtu një zgjedhje popullore për pishinë dhe dysheme në natyrë. Kjo është një gur shumë të lehtë dhe të lehtë për të prerë. Blloqet Rainbow janë një zgjedhje shumë të mirë për burime, monumentet, dhe përmendore.

Indian Natural Stone ka fituar një reputacion shumë të mirë në tregun e Polonisë për shkak të cilësi të qëndrueshme dhe të bukur. Stone Industry Natyrore në Poloni dhe në Indi janë të lulëzuar për shkak të bumit të fundit ekonomike. Ju mund të blini të gjitha llojet e Natyrore Stone nga India në Flodeal inc. Ne prodhues dhe eksportit pothuajse çdo lloj Natyrore Stone nga India.