5 Granite mirë Black (Indi)

Shkarko Black Granit India

 

India është shtëpi për më shumë se 300 granit. Disa granit janë të forta, disa janë të brishta dhe disa janë të forta me shumë vrima pin dhe variacionit ngjyra. Granit Zi është përdorur në përgjithësi për të bërë countertops kuzhinë, kronikë, Monuments, Vazo mur veshja, dhe parket. Black Granit kanë lloje të ndryshme të përdor. Në vijim janë më të popullarizuara dhe shumë e rekomanduar Zi granit nga India :

  • Premium Black granit
  • Star Galaxy
  • Perlë e zezë
  • Forest Zi
  • Rajasthan Black

Premium Black granit

Absolute Black granit

Granit premium zezë ose granit Absolute zezë është një nga granit më të popullarizuar në botë. Kjo është guri më i errët në dispozicion. Kjo granit është shumë e vështirë dhe nuk ka nevojë të jetë e mbyllur. Kokrra janë aq afër që është e pamundur për të parë nga 4-5 këmbët. Ju mund të përdorni absolute Zi granit në marrjen në krye të kuzhinës dhe dysheme. Ju mund të blejnë të cilësisë premium absolute e zezë në pllaka, pllaka dhe Kuzhina Countertops nga ne. Për më shumë detaje ju lutem klikoni lidhje.

Black Galaxy granit

Black Galaxy granit

Black Galaxy Granite është një granit të errët me speckles ari dhe argjendi. Kjo granit është përdorur për të bërë countertops kuzhinë, Veshja dhe parket. Kjo është granit më popullore në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Veriore. Kjo është e natyrshme granit ngjyrë dhe nuk ka nevojë për nënshkrimin. argjendi dhe ari të speckles shkëlqejnë si yjet në galaktikë. Ju mund të kuptoni më shumë rreth galaktikë e zezë, duke ndjekur këtë lidhje.

Black Pearl granit

Black Pearl granit

The background of Black Pearl Granite is predominantly black and dark with semi-solid colored speckles. The Black Pearl is a popular color in European countries. Kjo granit është quarried në Andhra Pradesh. Black Pearl granit është një zgjedhje popullore për të bërë countertops, veshja, dhe gur varri. Ngjyra e Zi Pearl është e natyrshme dhe nuk ka trajtim të ngjyrës ose rrëshirë në këtë granit bukur. Pearl Black është në dispozicion në pllaka dhe pllaka, Ju mund të kontrolloni lidhje për më shumë hollësi.

Black Forest granit

Black Forest granit

Forest Zi është shumë e ngjashme me Agatha Zi granit. Guroret e pyjeve të Zi janë të vendosura në Indi. Ju mund të përdorni të pyjeve të Zi në marrjen e countertops me cilësi të lartë kuzhinë dhe rezervoni kate të krahasohen. Kjo është zgjedhja jonë e 4 më e mirë për granit të zi. Për të ditur më shumë për këtë granit, ju lutem vizitoni lidhje.

Rajasthan Black granit

Rajasthan Black granit

Rajasthan Zi është një alternativë e lirë për Black Pearl granit nga India, kështu që ne kemi vënë këtë granit në listën e granitit të mirë të zi nga India. Ky është një material me kosto të ulët dhe ju mund të përdorni Rajasthan zezë në projekte të mëdha. Disponueshmëria e këtij granit është gjithashtu shumë i mirë. Rajasthan Zi është material shumë të qëndrueshme për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Për shkak të çmimit më pak, ajo është zëvendësuar countertops mermeri gjelbër me shpejtësi në Indi. Ju mund të kontrolloni përfunduar dhe cilësitë e Rajasthan Zi të ndryshme duke ndjekur këtë lidhje.

Këto të gjitha Pesë Black granit nga India, ka fituar një reputacion shumë të mirë në të gjithë botën për shkak të ngjyrës dhe ngurtësi. Këto janë shumë të fortë dhe të qëndrueshme granit. Variacionet të bëjë dallimin në çmimet. Ne eksportojmë të gjithë 5 Granite Shkarko Black nga India.

2018-09-10T15:28:42+00:00

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.

%d blogerët si kjo: