më i lartë 10 Colors granit nga India

Më Populloret Indian granit

më i lartë 10 Granite Indian

Granit nga India është një nga më të vështira, i fortë, bukur dhe të lira. Granit Indian është i njohur për bukurinë dhe natyrën e fortë.

Ka më shumë se 100 ngjyra ndërmjet granit bardhë dhe granit të zi nga India. Picking më të mirë 10 Granit nuk është një punë e lehtë që prej graniti të ndryshme është e njohura në tregun e ndryshme.

megjithatë, ju mund të zgjidhni granit si për nevojat tuaja të tregut. Në vijim janë të lartë 10 ngjyra granit nga India :

  1. Absolute Black granit
  2. Black Galaxy granit
  3. Tan Brown granit
  4. New Imperial Red Granite
  5. White River granit
  6. Alaska White granit
  7. Red Shumëngjyrësh granit
  8. Paradiso granit
  9. Moon White granit
  10. Kashmir White granit

absolute Black

Absolute Black Granit është më popullor granit Indian në të gjithë botën. Kjo është një granit ngurta të zezë dhe e quajti edhe si Jet Black granit.

Guroret e granit Absolute Zi janë të vendosura në Khammam, Warangal, Chamrajnagar, Mysore, Shoolgiri, dhe Kanakpura në Indi. Ju mund të përdorni këtë granit të zi në marrjen Kuzhinë countertops dhe Memorial pllaka.

Pllaka e këtij granitit janë në dispozicion në madhësi të vogël dhe madhësia e madhe vigan. Pllaka e Absolute Zi granit janë përdorur për të bërë countertops kuzhinë. Ka edhe pllaka në dispozicion në këtë granit.

Pllaka janë përdorur për veshja e murit, Kuzhina Countertops backsplash, Banjë, dhe dysheme. Ju mund të blini këtë granit në pllakë, pllaka dhe pllaka të trasha për përmendore.

Galaxy Black

Black Galaxy Granit është granit i dytë më i popullarizuar i zi nga India. Ajo ka një sfond të zi të errët me argjend dhe ari flecks. Këto flecks shkëlqejë kur në kontakt me dritat.

Ajo duket e bukur në banjo Kuzhina, benchtops, veshja mur. Kjo është përdorur edhe për përmendore dhe monumente.

Galaxy Granit është granit më popullor në vende të tilla si Algjeria, Libi, Marok, Indonezi, Oman, Emiratet e Bashkuara Arabe, Saudi Arab, Qatar, Malaysia, Singapore etj.

Madhësive më të njohura janë granit pllaka të mëdha, pllaka të vogla, dhe pllaka në madhësinë e 60x30x1.8 cm.

Karierat e Zi Galaxy granit janë të vendosura në Prakasam Qarkut të Andhra Pradesh. Ju mund të blej pllaka, pllaka, countertops, dhe përmendore në këtë granit.

Tan Brown

Tan Brown Granit është ndoshta më i përdorur granit ngjyrë kafe në tregun botëror. Kjo është një granit bukur ngjyrë kafe me lule të lehta derdhur në modelin.

Ngjyra kafe ka përzier ngjyrash cirk, kështu që ajo merr emrin e Tan Brown granit. Guroret e kësaj granit bukur ngjyrë kafe janë të vendosura në Karimnagar e Telangana.

Granit Tan Brown është përdorur gjerësisht për të bërë countertops kuzhinë, Benchtops, pellgut të lajë Banjo, veshja mur, Asfaltim dhe dysheme. Tan Brown granit është në dispozicion në lëmuar, flamed, Lëkurë dhe Lapatto mbarimit.

Kjo është një granit lirë dhe shumë i mirë për projektet. Kjo granit është veçanërisht popullor në vende të tilla si SHBA, Kanadë, Rusi, Azerbaixhan, Uzbekistan, Gjermani, Afrika Veriore, dhe Lindjen e Mesme.

Madhësia popullarizuara të këtij granit është pllaka në madhësi të mëdha dhe të vogla, pllaka në 60*30*1.8 cm dhe 60*60 për projekte. Ju mund të blejnë këto madhësive dhe madhësive Kuzhina Countertops.

New Imperial Red

New Imperial Red është një granit kuqe dhe ngjyrë gështenjë. Ju mund të përdorni këtë granit në kuzhinë e Countertops, Flooring dhe mur veshja. Kjo granit ka një të vogël të madhe lule ngjyra e sfondit.

Edhe pse kjo granit është quarried në shtetin Madhya Pradesh të Indisë, Të gjitha fabrikat janë të vendosura në Rajasthan. Kjo është një zgjedhje shumë e famshme për përmendoret dhe monumentet si dhe. Ju gjithashtu mund të përdorni këtë granit në banjo dhe parket zonën në natyrë.

Tregu i madh i New Imperial granit është Rusia dhe ish Bashkimit Sovjetik si Turkmenistani, Bjellorusi, Azerbaixhan, Ukrainë. Kjo granit është gjithashtu popullor në Poloni, Gjermani, USA, si edhe.

Ju mund të blej pllaka dhe pllaka e New Imperial Kuq granit në madhësive të ndryshme dhe trashësi.

White River

White River është një nga granit më të njohura të bardhë nga India. Ajo ka një sfond të bardhë me venat e tipit lumi në model.

Karierat e lumit Bardhë granit janë të vendosura në shtetin Andhra Pradesh.

Kjo granit është përdorur kryesisht për kuzhinë countertops dhe dysheme. Ju gjithashtu mund të përdorni këtë granit të bukur si një alternativë për mermer të bardhë në banjo dhe Backsplash.

Pllaka e këtij granitit janë në dispozicion në të kalibruar 1 cm, noncalibrated 1 ~ 1.2 cm, dhe 1.8 cm. Toleranca trashësia ne pllake është zero në 2 mm.

Tregu i madh për White River granit është Argentina, SHBA, Kanadë, Gjermani, Poloni, Spanjë, dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo Granit është quajtur edhe si Thunder White granit për shkak të ngjyra të ndritshme të bardhë me valët shumë e hollë e zezë.

Alaska White

Alaska White granit ose i njohur zakonisht si Alaskan Bardhë granit është një granit të ndritshme të bardhë. Sfondi i këtij granit është krem ​​i bardhë me venat bukura dhe lule të mëdha.

Kjo granit është quarried në shtetin indian të Rajasthan. Popullariteti i këtij granit është shumë e lartë në SHBA, dhe kjo është një nga më shitjen e granit indian në SHBA. emri i këtij granit është frymëzuar nga rajoni madhe Alaskan e Shteteve të Bashkuara.

Pasi kjo është më popullor në Shtetet e Bashkuara dhe në tregun evropian, Ky granit është në dispozicion në 2 cm dhe 3 pllaka cm të trasha vetëm. Pllaka e këtij granitit të bukur të bardhë janë në dispozicion në mënyrë. Alaska White granit është përdorur kryesisht si Kuzhina Countertops.

Red Shumëngjyrësh

Granit Red Shumëngjyrësh është një granit popullor kuqe nga India. Kjo Granit Red ka një sfond të kuq të errët me venat ngjyrë kafe dhe të zezë me onde.

Shumëngjyrësh Red është quarried në shtetin Karnataka. Kjo është një zgjedhje popullore për dysheme, Wall veshja, kronikë, dhe Kuzhina Countertops. Nëse jeni duke kërkuar për një dritë dhe tema të errët për countertop tuaj, kjo është një nga opsionet më të mira.

Kjo granit është një nga granit më të shitur në Poloni, Gjermani, Shqipëri, Rumani, Republika Çeke, Slovakia, Sllovenia, dhe vendet e tjera baltike. Multi Red është në dispozicion në lloje të ndryshme të trashësi të përmbushur kërkesat e konsumatorëve.

Paradiso Bash / klasik

Paradiso Bash dhe Paradiso Classico janë granit bukur me modelin re. Bash është më gri, ndërsa Classico është më purple. Të dyja këto granit janë elegante dhe të mirë në kërkim.

Bash Paradiso dhe Classico granit janë shumë të dobishme për të bërë countertops kuzhinë. Dyshemeja e kësaj granit bukur është edhe shumë e shumë në përdorim.

Bash Paradiso dhe Paradiso Classico janë veçanërisht të njohura në tregun evropian dhe në tregun e Lindjes së Mesme. Vende të tilla si Spanja, Itali, Francë, Portugali, dhe Rumania të blerë këtë granit shumë.

Ju mund të bleni Paradiso granit në pllaka, pllaka dhe madhësive të prerë posaçërisht përkujtimore.

moon White

Moon White Granit është i njohur edhe si Kashmir Pearl granit. Ajo mori emrin Kashmir perla për shkak të Kashmirit Bardhë granit. Kjo granit ka një sfond të bardhë me lule të tipit perla dhe Garnets kafe.

Kjo është quarried në shtetin indian të Andhra Pradesh, përpunimi është bërë në Hyderabad dhe Ongole tonë objektit.

shteti i United është konsumatori më i madh i Hënës së Bardhë granit nga India, ky granit është edhe një zgjedhje shumë e famshme për Kuzhina Countertops në tregun e Lindjes së Mesme. Ne prerë pllaka të mëdha dhe të vogla në këtë granit.

Kashmir White

Kashmir Bardhë është ndoshta granit më portreti bardhë nga India. Kjo granit bukur është quarried në shtetin indian të Madurai. Kashmir Bardhë ka sfond të bukur të bardhë me hedh gri dhe kafe me Garnets kafe.

Ju mund të keni parë këtë granit në projekte shumë të mëdha në mbarë botën e Aeroportit. Ky është i lirë, material e vështirë dhe më uniforme nga India. Ne procesin e Kashmir Bardhë në objektin tonë bangalor.

Kashmir Bardhë është popullor në të gjithë botën, evropian, amerikan, mesme lindore çdo e botës Import Kashmir White granit. Ne të prerë këtë granit në pllaka dhe pllaka formë.

Përveç këtyre, ka shumë të tilla si granites Desert Brown, Rosy Pink, Crystal granit Yellow është shumë popullor në tregun botëror, si dhe tregun e brendshëm indian.