Stones popullore indiane në Gjermani

Gjermania dhe India janë në mesin e ekonomive më të mëdha të botës. tregtia e përgjithshme e Gjermanisë me Indi ishte 15.8 Billion Euro in the Financial year 2013-2014. Germany Import një shumë të produkteve indian duke përfshirë gurë natyror. Indian Natyrore brilant janë shumë të popullarizuara në Gjermani. Këtu kemi diskutuar nga gurët më të njohura indiane në Gjermani.

parket, Wall veshja, pllaka banjo, Countertops Kuzhina, and Memorials are main uses of Natural Stones from India. German companies Import 3 llojet e gurë natyror nga India. Kjo listë është bazuar në hetimet e marra në faqen tonë të internetit. Nuk mund të jetë shumë Stones më popullor indian në Gjermani.

Marble Popular Indian në Gjermani

Indian Marble është një zgjedhje popullore për dysheme dhe mur veshja tradicionalisht. Disa prej mermeri zbuluar kohët e fundit kanë fituar një reputacion të mirë për të qenë një alternativë e bukur për të Granites. Në vijim janë të njohura Marble Indian në Gjermani:-

Verde Guatemala Marble

Large parket zonë dhe Kuzhina Countertops janë përdorimet kryesore të Verde Guatemala Marble nga India. pllaka Bookmatched Verde Guatemala kanë përdor më të mira për dysheme. Kjo mermeri është gjithashtu popullor në madhësinë e pllakave. Germany importit pllaka e 60x60x2 cm / 3 cm, 60x30x2cm, 60x40x2 cm dhe pllaka kalibruar në 1 trashësi cm. Pllaka janë përdorur për veshja mur dhe backsplash.

Rainforest Brown / e gjelbër / Gold Marble

Rainforest Marble janë gur gjarpri. Ka tre ngjyra në dispozicion në këtë mermer të bukur, si gjelbër, bojë kafe, dhe Gold. Këto mermere janë përdorur përgjithësisht për mur veshja. Një trajtim të veçantë i quajtur Brushing ose të përfundojë Antique është më popullore për mur veshja. Kjo mermer është quarried në Zonën Bidasar të Rajasthan, dhe kjo është quajtur gjithashtu Bidaser ose Bidasar mermeri. Import kryesor i këtij mermer është në pllakë dhe pllaka formë.

Mercury Black / Mercury White Marble

Mercury Black and White Mercury janë prej mermeri të errët nga India. Këto mermere të bukura janë mermeri shumë e re dhe në dispozicion në 2 cm dhe 3 pllaka cm. Këto mermere të reja janë përdorur për kuzhinë countertops dhe veshja mur. Të dy mermere janë të vështirë dhe të marrë lustrim të mirë. Këto dy mermere janë gjithashtu në dispozicion në krehur dhe mbarimit Antique.

Granit Popular Indian në Gjermani

Granites janë përdorur kryesisht për kuzhinë countertops dhe parket. Germany Import lloje të ndryshme të granit nga India. Importet janë në përgjithësi pllaka dhe formë pllakë. Ne nuk jemi duke shtuar Absolute Black granit, Star Galaxy granit dhe granit tjetër e zezë në listat. Këto janë granites njohura në mbarë botën, por dhe ne jemi duke u përpjekur për të shkurtër listën sa më shumë që:

Imperial White granit

Imperial White granit

Imperial White Granit është një granit të mirë të bardhë, Kjo granit është një zgjedhje popullore për kuzhinë countertops dhe parket në Gjermani. Këto pllaka janë të prerë në 2 dhe 3 trashësi cm. Pllaka e Imperial Bardhë granit janë në dispozicion në lëmuar, kalibruar, Beveled Finishing. Kjo është një nga granit më të njohura të bardhë në Gjermani.

Ivory Brown granit

Ivory Brown granit

Ivory Brown Granit është një granit ngjyrë bezhë dhe kafe. Tjetri i Fildishtë Brown është Granite Sivakashi. Baza e këtij granit është ngjyrë kafe me vija shumë të hollë ngjyrë kafe. Ka qenë një kohë kur Ivory Brown ishte granit më popullor me Kashmir Bardhë granit dhe Kashmir Gold granit. Dy granit e tjera nuk janë në dispozicion tani me të njëjtën ngjyrë ata ishin në dispozicion më parë. megjithatë, i Fildishtë Brown Granit është ende në dispozicion. Importet Gjermani 2 cm dhe 3 pllaka cm dhe 2 cm dhe 1 pllaka cm në Fildishtë Brown granit nga India.

Shumëngjyrësh Red Granite

Red Multi Color granit

Shumëngjyrësh Red Granite është një e kuqe, granit kafe me model të zezë dhe kafe. Kjo granit është një zgjedhje popullore për worktops, kronikë, Monumentet dhe Countertops Kuzhina. Wall veshja është një tjetër përdorimi i Kuq Multicolor granit. Kjo granit kuqe ka përdorime të shumta dhe madhësive në dispozicion. Pllaka dhe pllaka të granitit shumëngjyrësh kuqe importohen rregullisht në Gjermani me 4 cm, 5 cm, 6 cm, 7 cm, 8 cm dhe 10 memorialet cm.

Paradiso Bash / Classic granit

Paradiso Bash Paradiso dhe Classico janë granit nga Banglore. Këto dy granites të ketë një ndryshim të vogël në ngjyrë dhe model. Parket dhe Kuzhina Countertops janë përdorimi kryesor i Paradiso granit. Paradiso Bash Granit është popullor në marrjen e countertops kuzhinë, Worktops dhe Memorials. Të dyja janë të bukur granit me cilësi të lartë dhe të fortë. Gjermani importit pllaka dhe 1 pllaka cm të trasha në këto materiale të bukura.

Ka edhe materiale të tjera të tilla si Tan Brown granit, Coffee Brown granit, White River granit, Hassan gjelbër granit, Kuppam gjelbër granit (Marina green), Absolute Black granit, Black Galaxy granit etj. të cilat janë jashtëzakonisht të njohura në tregun gjerman. Ne u përpoq për të mbajtur listën e shkurtër dhe kjo është arsyeja pse shumë Granites mungojnë. Ju mund të shfletoni të gjitha këto granites nga Granite Indian seksion i faqen tonë të internetit.

Sandstone Popular Indian në Gjermani

trotuar, parket. përmendore dhe veshja mur janë përdorimet kryesore të gur ranor nga India. Ranor ka veti të ndryshme se mermer dhe granit. Disa ranor nuk ka marrë polish dhe përdoren për parket poolside dhe dysheme në natyrë. Germany Importet lloje të ndryshme prej guri ranor nga India, disa nga të njohura janë si në vijim:

ylber & teakwood gur ranor

Rainbow dhe Teakwood janë ranor më të njohura në tregun gjerman. Këto gurë përkasin Indi. Germany importit shumë kontejnerët e Ylberit dhe gur ranor nga India. Përdorimi kryesor i gur ranor është për të bërë parket poolside, monumentet, kronikë, pllaka mur, dhe zona e hapur trotuar. Madhësive të njohura janë pllaka në 2,3 dhe 4 trashësi cm me pllaka të 60x30x2,3,4 cm , 60x60x2,3,4 cm. Kalibruar pllaka të Rainbow & Tik ranor janë edhe popullore. Rainbow dhe teakwood gur ranor nuk do të marrë një polish. Përfundojë në dispozicion në Rainbow & Teakwood është vetëm Pritini dhe honed përfunduar.

Për më tepër Luna Gray, Luna Brown, Vjeshtë Gray, Vjeshtë Brown, DHOLPUR Beige, rozë, Çokollatë dhe ranor të tjera janë të njohura edhe në Gjermani. Këto gurë natyrore nga India kanë përdorimin kryesore si trotuar.

India është shtëpia e qindra e ngjyrës së Natyrore Stone, dhe Gjermania është një treg i madh për Kompanitë e Indian guri. Ne bëjmë të gjitha më lart gurë natyror në mbarimit të ndryshme. Ju mund të na kontaktoni këtu për kërkesat tuaja të Natyrore Stone nga India.