12 Më Populloret natyrore gurë në Lindjen e Mesme

Lindja e Mesme një rajon i zhvilluar në kontinentin aziatik. Ajo është një rajon rregullisht në rritje me qindra projekte të infrastrukturës në rritje në. Ka një kërkesë shumë të lartë për granit indian, Sandstone Indian dhe Indian mermer në Lindjen e Mesme. Në vijim janë 12 Më Populloret Natyrore brilant në Lindjen e Mesme

Popular Marble

 • gjelbër Marble / green Guatemala
 • Indian Marble White
 • Rainforest Brown Marble
 • Rainforest Gold Marble
 • Jaisalmer Gold

Popular granit

 • Galaxy Black
 • absolute Black
 • Crystal Yellow
 • Tan Brown

Popular gur ranor

 • Beige gur ranor
 • teakwood
 • ylber

Marble më popullore në Lindjen e Mesme

Marble është përdorur për dysheme, Wall veshja, Kuzhina Countertops dhe pllaka Backsplash. Mermere nga India janë një nga materialet më të përdorura në vendet e Lindjes së Mesme. Indian Marbles are strong, mermeri elegante dhe më të bukur me ngjyrë në botë. Në vijim është lista e mermerit të njohura nga India, të cilat janë të njohura në Lindjen e Mesme.

gjelbër Marble / Verde Guatemala Marble

The Green Marble ose gjerësisht i njohur si Verde Guatemala mermeri në Lindjen e Mesme është mermeri më popullore në Lindjen e Mesme. guroret e mermer e gjelbër janë në shtetin Rajasthan. Ju mund të përdorni mermer gjelbër në bërjen e parket dhe veshja e murit zonë të madhe. Ajo është përdorur në shumë ndërtesa portreti gjithë Lindjen e Mesme. Ju mund të bleni gjelbër mermer në pllaka dhe pllaka madhësive. Ju gjithashtu mund të përdorni gjelbër Mermer në krye të kuzhinës dhe veshja mur.

Indian Marble White

Mermeri të bardhë nga India is a collection of different types of white marble available in Udaipur and Rajnagar Area. Ju mund të përdorni mermer të bardhë në bërë dysheme dhe mur veshja. Kjo është gjithashtu i përshtatshëm për dysheme fushë të madhe. Mermeri të bardhë nga India është përdorur në Xhaminë e famshme Zayed Sheikh. Ka shumë portreti ndërtesë tjetër që ka përdorur mermer të bardhë premium nga India.

Ju mund të bleni mermeri të bardhë është 60×30 dhe 60×60 ose pllakave të rastit. Kjo është një zgjedhje popullore për përdorime dysheme.

Rainforest Brown Marble

Rainforest Brown Marble

Cilësia premium Rainforest Brown Marble është një zgjedhje popullore për veshja mur dhe tjegull banjo. Kjo është një prej mermeri e tillë të veçantë nga India. Sfondi Brown është intersected nga Brown bukur errët dhe venat ngjyrë gështenjë. Rainforest Brown mermeri është më popullor në Turqi se sa në vendet e tjera të Lindjes së Mesme.

Ju mund të blej pllaka dhe pllaka në mermer Rainforest nga ne. Ne bëjmë pllaka në 2 dhe 3 trashësi cm. Ne gjithashtu mund të furnizimit të pllakave në dimensione të ndryshme dhe trashësi.

Rainforest Gold Marble

mermer ari rainforest

Mermeri Rainforest Gold është një mermer artë derdhur nga zona Bidasar. Kjo është quarried me rainforest kafe dhe jeshile mermeri. Rainforest Gold është përdorur për veshja mur dhe monumenteve. Kjo është më e bukur mermeri ari. The Rainforest Gold Marble është popullor në përfundon të tilla si lëmuar dhe krehur (antikë), të cilat janë përdorur si pllaka banjo dhe veshja mur në zonën shtëpie.

Ju mund të përdorni mermer Rainforest Gold në marrjen veshja mur, në krye të kuzhinës. Ne nuk e rekomandojmë të përdorni si parket.

Jaisalmer Gold Marble

Jaisalmer Gold Marble

Jaisalmer Gold Marble është një tjetër prej mermeri popullor ari nga India, e cila ka pranim të gjerë në tregun e Lindjes së Mesme. Kjo mermer mund të përdoret në forma të ndryshme dhe e mbarimit. Shumë pallate Lindjes së Mesme e kanë përdorur këtë mermeri si material bazë për pallatet dhe kalatë. The mermer Jaisalmer ari ka lloje të ndryshme të përfunduar të tilla në dispozicion si honed, i lëmuar, bush hartuar dhe sandblasted.

Përveç mermere e mësipërme nga India, ka shumë ngjyra të tjera të tilla si Rainforest Gjelbër mermeri, Mercury White Marble, Fantasy Brown Marble cilat janë ganing popullaritet në tregun e Lindjes së Mesme. Ju mund te shfletoni gjitha mermer indian duke ndjekur këtë lidhje.

Browse mbledhjen e plotë të Mermer indiane

Më Populloret granit në Lindjen e Mesme

Granite Indian, pa asnjë argument, janë granit më të bukur dhe popullor në botë. India është një vend i madh dhe kjo prodhon një shumëllojshmëri të granitit në ngjyra të ndryshme në vende të ndryshme. Indian granit janë përdorur për parket, countertops kuzhinë, veshja mur, Dyshemeja e madhe zonë dhe duke e bërë monumenteve. Lindja e Mesme shumti blej vijim Granites indian :

Black Galaxy granit

Black Galaxy granit

Black Galaxy Granit është ndoshta granit më popullor indian në Lindjen e Mesme. Granit ka një popullaritet të gjerë në të gjithë Lindjen e Mesme. Ju mund të përdorni galaktikë e zezë në marrjen Kuzhina Countertops, Wall pllaka, pllaka Flooring, pllaka banjo, Lartësi dhe mirë Tabela. The granit Black Galaxy ka një kërkesë të madhe në Lindjen e Mesme. përgjithësisht, njerëzit preferojnë të blejnë pllaka e madhe madhësia në këtë material, por pllaka të vogla dhe 60×30 Pllaka janë gjithashtu shumë në përdorim.

Absolute Black granit

Absolute Black granit

Absolute Black granit ose Premium Zi granit është më e përdorur granit në botë. Kjo është një granit ngurta zi. Black Absolute është përdorur gjerësisht si Kuzhina Countertops të gjithë botën. Granit errët e bën kuzhinë shumë të bukur. Ka shumë përdorime të tjera për këtë granit të tilla si veshja mur, Dyshemeja zonë të madhe, etj. The absolute Black dhe të Mesme Black granit janë përdorur në përdorime komerciale dhe banesore. Kjo granit është shumë fleksibël dhe ajo mund të rregullojë në ndonjë temë ngjyrë për shkak të ngjyrës së saj të ngurta të zezë. Kjo është arsyeja pse kjo është më e granit shitur në Lindjen e Mesme, si dhe.

Crystal Yellow Granite

Yellow Granit Crystal është një zgjedhje popullore për projekt të madh zonës komerciale dhe dysheme fushë të madhe në Lindjen e Mesme. Ky material është shumë e qëndrueshme dhe uniforme. Ka shumë projekte të mëdha ndodh në Lindjen e Mesme ku Crystal Yellow Granite është përdorur shumë. Madhësia më të popullarizuara të këtij granit bukur është 60×30 dhe shkallët. Kjo duket i pabesueshëm në banjo Kuzhina, si dhe. Ju mund të blej pllaka dhe pllaka në Crystal Yellow Granite për lloje të ndryshme të përdorimeve.

Tan Brown granit

Tan Brown granit

Tan Brown është padyshim një nga granit më të mirë kafe në botë. Errësirë ​​granit ngjyrë kafe dhe tan është përdorur për të bërë Kuzhinë countertops dhe dysheme. Kjo granit është një granit shumë e qëndrueshme dhe uniform për projekte. Tan Brown granit është përdorur në qendrat e mëdha, kompleks pazar, dhe kompleks banimi. Të prekur dhe të ndjehen të këtij granitit janë shumë premium, megjithatë, kjo është një medium për granit çmim të ulët. Madhësive të njohura janë 60×30 dhe pllaka të vogla në 1.8 trashësi cm.

Ka shumë Granites indian të tilla si Colonial White granit, White River granit, Platinum White granit, dhe Rosy Pink granit, të cilat janë të njohura në tregun e Lindjes së Mesme. Ju mund të shfletoni mbledhjen tonë nga linkun e mëposhtëm.

Shfletoni mbledhjen e indian granit Colors

Sandstone Popular Indian në Lindjen e Mesme

Ranor janë përdorur për parket në natyrë, lartësi mur, pllaka banjo dhe dysheme pishinë. Indian Sandstone janë shumë të popullarizuara në rajonin e Lindjes së Mesme. Shumë projekte përfshijnë gur ranor si parket preferuar në natyrë për shkak të vetive të këtyre materialeve. Në vijim janë gur ranor të njohura në tregun e Lindjes së Mesme :

DHOLPUR Beige gur ranor

DHOLPUR Beige gur ranor

DHOLPUR Beige është një cilësi premium çmim të ulët ranor nga India. Kjo ranor është një zgjedhje popullore për mur veshja dhe rrethimi kopsht në vila, Hotels Resort dhe Residential. kjo DHOLPUR Beige gur ranor është ngjyrë bezhë në ngjyrë dhe i jep të ndjehen Royal. Madhësive të njohura janë 56×56, 40×40, 60×30, 30×30 në DHOLPUR Beige gur ranor.

Rainbow gur ranor

Rainbow gur ranor

Rainbow gur ranor është një tjetër gur ranor popullor nga India. Kjo ranor është përdorur kryesisht në veshja shtëpie mur dhe dysheme poolside. The nature of this stone makes the floors nonslippery. Rainbow gur ranor vjen në madhësi të ndryshme dhe me mbarimit te prere dhe honed (mat përfunduar). Kjo është një ranor popullor në tregun e Lindjes së Mesme. Kjo është përdorur për projekte të mëdha banimi dhe komerciale.

teakwood gur ranor

teakwood gur ranor

Teakwood gur ranor është një gur ranor bukur woodlike. Karierat e gur ranor janë të vendosura në afërsi të Rainbow gur ranor. Pronat e të dy këtyre sandstones janë të njëjta. The teakwood ranor vjen në ngjyrat verdhë dhe ari. Ashtu si Rainbow gur ranor, ju mund të përdorni këtë material në parket poolside, veshja mur dhe banjo pllaka.

Ju mund të gjeni më shumë gur ranor nga India duke ndjekur lidhjen më poshtë.

Shfletoni mbledhjen e gur ranor indian

Ju mund të blejnë këta gurë popullore indiane nga ne në dimensione të ndryshme dhe trashësi si për përdorimin tuaj. Lindja e Mesme përbëhet nga vendet e mëposhtme :

 • Bahrain
 • Qipro
 • Turqi
 • Egjipt
 • Iran
 • Irak
 • Izrael
 • Jordan
 • Kuwait
 • Liban
 • Oman
 • Palestinë
 • Qatar
 • Arabia Saudite
 • Siria
 • Turqi
 • Emiratet e Bashkuara Arabe
 • Jemen