Absolute Black granit

Absolute Black Granit është një indian Black granit. Jet Black Granite është emri alternativ i Absolute Black. Kjo granit është një nga granit më të errët në dispozicion. Kjo është quarried në Khammam, Warangal, Chamrajnagar, Mysore, dhe Kanakpura. Çmimi dhe ngjyra dallimi i këtij granit bukur është për shkak të vendit ku ajo është e gurit. Në Flodeal Inc, ne procesin Absolute Black granit nga të gjitha vendet. Ne prodhojnë këtë granit në pllaka, pllaka, countertops, madhësive të prerë, hapat, risers, dhe gur varri. Guri është përdorur shumë në countertops kuzhinë si dhe gur varri.

Absolute Black Granite
Na kontaktoni
Emri i gurit Absolute Black granit
Gjithashtu i njohur si Intense black, Black Assuluto, Telefoni Black
Sizes në dispozicion pllaka, countertops, pllaka, hap, risers, gur varri
finish i lëmuar, flamed, Leathered

Absolute Black granit pllaka

Absolute Black pllaka janë përdorur zakonisht për të bërë countertops. Ka dy lloje të pllakave në dispozicion në këtë granit. Pllaka të mëdha janë për të bërë Countertop dhe Qendra tryezë nga e njëjta pjesë dhe ato më të vogla apo pllaka counter janë për të bërë vetëm countertops. Ne prerë këto pllaka në madhësitë e mëposhtme :

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

Absolute Black granit Pllaka

Pllaka e Absolute Zi granit janë përdorur si pllaka dysheme, pllaka mur, pllaka backsplash. Këto pllaka janë të prerë në trashësi të ndryshme për të bërë madhësive për dysheme mur ose backsplash. si 10 mm dhe 20 mm janë përdorur për mur apo backsplash. Derisa 20 mm dhe 30 mm përdoren për dysheme. Ne prerë pllaka në madhësitë e mëposhtme dhe trashësi.

 • ABPCT2412 lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • ABPCT2424 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • ABPCT1212 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • ABPT60302 pllaka lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • ABPT60402 Pllaka lëmuar 60x40x2 cm - në mënyrë të
 • ABPT40402 Pllaka lëmuar 40x40x2 cm - në mënyrë të
 • ABPT60602 Pllaka lëmuar 60x60x2 cm - në mënyrë të

Ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18 "x18" dhe 400mm x 400mm pllaka kalibruar në Absolute Zi granit me trashësi të 20 mm dhe 10 mm.

countertops

Ne gjithashtu prerë Countertops readymade në Absolute Zi granit, këto janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

Absolute Black granit përdor

Countertops Kuzhina:

Ju mund të përdorni Absolute Black granit për të bërë countertops kuzhine. Të countertops granit e kësaj janë elegante, ngjyrë të bukur dhe të ngurta të errët. Countertops Zi janë shumë të njohura në marrjen e kuzhinë moderne. Ju mund të përdorni kabinete të lehta derdhur, si dhe kabinetin e errët derdhur me këtë granit të bukur të zezë.

parket

Absolute Black granit është përdorur gjerësisht edhe në parket. Ju mund të përdorni të mëdha pllaka madhësive gangsaw për dysheme të sallave të mëdha dhe zona të mëdha. Kjo do të japë një vështrim të errët dhe të qartë për ndërtimin. Ju gjithashtu mund të përdorni pllaka në katror apo drejtkëndësh madhësi për të bërë dysheme e këtij granit. Kjo është një granit uniform dhe ngjyra thjeshtë jep një vështrim i mrekullueshëm në dysheme.

pllaka banjo

Ju mund të përdorni këtë granit errët zezë për dysheme dhe mur veshja e banjo tuaj. Ngjyra e errët duket e madhe me dritë ngjyrë vaskë dhe pajisje banjo. Ju mund të përdorni pllaka e 12×12 Inç ose 12×24 Inç për të bërë veshja dhe dysheme e banjo.

gur varri

Duke përdorur ngjyrë të zezë si zie bëjë Absolute Black granit gur varri më të rëndësishme. Të headstones e ngjyrë të zezë janë të njohura në të gjithë botën. Artistët bëjnë kruhet punën në pllaka gur varri dhe granitit Absolute Zi është përdorur për të bërë këto pllaka. Ju mund të bleni madhësive të tilla si 80×40, 200×60, 200×100 për të bërë një gur varri. Ne bëjmë pllaka të trasha të 4,5,6,8 dhe 10 cm në të gjitha madhësive.

Kuzhina Backsplash

Ju mund të përdorni pllaka e Absolute Black për Backsplash Kuzhina. Errët pllaka Zi Backsplash janë të përshtatshme për çdo ngjyrë Kitchen Top. Ju mund të përdorni pllaka për ngjyrë të errët dhe ngjyra të lehta Kuzhina Countertops.

shkallët

shkallët Zi granit janë moderne dhe elegante. Hapat dhe risers e bëra nga ky granit të zi janë shumë të popullarizuara. Ngjyra e zezë është një ngjyrë të qëndrueshme dhe ajo mund të përdoret gjerësisht në marrjen e shkallët dhe ecën.

Window Sill

granit Absolute Black është përdorur shumë në dritaren sills për shkak të qëndrueshmëri të saj dhe natyrën e thjeshtë ngjyrë.

video

Absolute Black granit përfundon

Kjo Granit Black është në dispozicion në përfundon në vijim :

Lëmuar Absolute Black granit

Kjo granit në fund lëmuar është përdorur për countertops kuzhinë, parket, pllaka mur, pllaka banjo, gur varri, prag dritarja dhe Kuzhina Backsplash Pllaka.

Honed Absolute Black granit

granit honed është përdorur për countertops kuzhine moderne, parket në natyrë, veshja mur dhe banjo pllaka dysheme.

flamed

Flamed granit përfunduar është përdorur për parket banjo, not parket pishinë dhe çdo vend ku parket jo-rrëshqitshëm është e nevojshme.

Lëkurë Finish

Lëkurë përfundoi Absolute Black Granit është popullor me countertops kuzhine moderne.

Absolute Black granit Price

Çmimi i këtij granit të zi varet nga madhësia dhe trashësi. Gjithashtu, mbarimit ka një rol të vogël në përcaktimin e çmimit të këtij granit të bukur të zezë.

Çmimi i përgjithshëm i këtij granit është rreth 7 në 8$ / këmbë katrore FOB India për të lëmuar 3 cm pllaka Big Jumbo. Pllaka dhe pllaka të vogla të këtij granitit janë relativisht më të lirë se sa pllaka të mëdha.

Ju poashtu mund të shikoni artikullin tonë Si për të kontrolluar cilësinë e Absolute Zi granit për më shumë detaje rreth parametrave të ndryshme të cilësisë.

Variety dispozicion në granit të zi

Ne kemi 3 varieteti kryesor në dispozicion në Absolute Zi granit. Ka shumë guroret e granitit të zi në Indi, secili ka një model të ndryshëm. Ne kemi klasifikuar në cilësinë si më poshtë:

Commercial Absolute Black

Commercial Cilësia Absolute Black Granit është një granit popullor për të bërë pllaka të lirë, pllaka të vogla dhe Kuzhina Countertops për shtëpitë buxhet të ulët.

Kjo është një granit të zi të errët, me derdhur kafe. Brown është derdhur është e dukshme në dritë të ndritshme Natyrore. Nëse jeni duke kërkuar për një countertop buxhet të ulët në një zonë ku Natural Light nuk vjen, kjo zgjidhje më të mirë.

Kasollja kafe është pothuajse i padukshëm në dritë të ulët. Ajo duket e errët në një zonë të ulët të lehta. Kjo është një shumë e lirë granit të zi nga India. Ajo është quarried në Khammam rrethin e Telangana.

Kjo është quajtur edhe granit dyfishtë zi. Kjo është një zgjedhje popullore për Kuzhina Countertop në Lindjen e Mesme, Afrika, Indi.

Standard Cilësia Absolute Black

Cilësia Standard Absolute Black Granit është një zgjedhje popullore për të bërë pllaka me cilësi të mirë, pllaka dhe Worktops Kuzhina.

Kjo është e errët se e Zi granit dyfishtë. Kjo është më popullor granit të zi.

Kjo granit ka një sfond të zi të errët me kokrra pothuajse të padukshme të gjelbër.

Ju mund të bëni me cilësi të mirë Kuzhina Countertops dhe gur varri nga cilësi standarde Absolute Black granit.

Kjo është një granit shtrenjtë. Disponueshmëria e cilësi standarde granit të zi është e mirë dhe kjo është një e produktit më të shitur në vendet evropiane dhe amerikane.

Premium Black granit

Premium Black Granit është një nga granit më të shtrenjta të zi në botë.

Kjo është një granit shumë të errët e zezë.

Emri popullor apo terminologjia për këtë granit është Fine Grain Absolute Black granit.

Ka disa emra të tjerë të këtij granitit të tilla si Jet Black granit, Premium Black granit Extra etj.

Disponueshmëria është një problem për këtë material, prandaj kjo është një granit shtrenjtë. gjithashtu, kjo nuk është gjetur lehtësisht në guroret dhe blloqe janë të rrallë në dispozicion.

Kjo Granit është përdorur për të bërë përmendore, monument, Gur varri dhe me cilësi të lartë Kuzhinë countertops dhe worktops.

Kjo është më popullor në Shtetet e Bashkuara, Kanadë, Britani e Madhe, frëngjisht, gjermanisht, dhe tregun italian.

Ka disa Black ngjyra granit nga India, si G20, G10, Bengal Black granit, Rajasthan Black granit janë në dispozicion, të cilat janë të lehta derdhur zi, por nuk e Absolute Zi granit.

Ju mund të blini të gjitha llojet e Absolute Zi granit dhe mbi materialet e përmendura nga mermer dhe granit Flodeal me çmime konkurruese.

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
5 bazuar në 18 vota
brand Name
Flodeal Inc
Emri i produktit
Absolute Black granit
çmim
USD 67
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë