Black Forest granit

Black Forest Granit është një granit i zi nga India. Kjo granit ka sfond të errët me venat e bardha të cilat janë si një rrjetë merimange. venat kryqëzon nganjëherë dhe i jep pamjen e një pyll të errët. Kjo granit ka shumë ngjashmëri e cilësi me Paradisso granit dhe e quajti edhe si Silver Paradisso. Kjo granit është përdorur primly për kuzhinë Countertops, pllaka mur dhe dysheme. Kjo është quarried në Karnataka Shtetit të Indisë. Çmimi i Zi Forest granit varet nga cilësia dhe ndryshim të materialit. Black Forest granit Countertops , Pllaka dhe 24×24, 12×12, 18×18 pllaka janë në dispozicion me ne.

Black Forest Granite
blej tani
Emri i gurit Black Forest granit
Gjithashtu i njohur si Forest Zi granit, Silver Paradisso,
Sizes në dispozicion pllaka të rastësishme , pllaka, pllaka counter
finish i lëmuar, flamed, Leathered
përdorimet parket, countertops, Wall pllaka

Black Forest granit pllaka

Pllaka e Zi Forest granit janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

pllaka

Pllaka e Zi Forest granit janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • PCTBF24x12 https://flodeal.com/indian-granite/viscount-white/Polished kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • PCTBF24x24 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • PCTBF12x12 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • Pllaka PTBF60x30 lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • PTBF60x40 lëmuar pllaka 60x40x2 cm - Me porosi
 • PTBF40x40 lëmuar pllaka 40x40x2 cm - Me porosi
 • PTBF60x60 lëmuar pllaka 60x60x2 cm - Me porosi

gjithashtu, ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18 "x18" dhe 400mm x 400mm pllaka kalibruar në të zezë Forest granit me trashësi të 20 mm dhe 10 mm.

countertops

Countertops janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

Black Forest Granit është një zgjedhje popullore për Kuzhina Countertops, ky granit është e njohur edhe si Silver Paradisso, Valët argjendi, Pretoria Black granit. Ky është një material shumë të vështirë dhe të fortë, e cila merr lustrim shkëlqyer. Ju mund të blini këtë granit me Paradiso Bash granit, Absolute Black granit, Hassan gjelbër granit, Ivory Brown granit dhe Viscount White granit etj. Kjo granit është përpunuar në Bangalore.

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
5 bazuar në 2 vota
brand Name
Flodeal Inc
Emri i produktit
Black Forest granit
çmim
USD 4.5
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë
2018-05-15T10:26:28+00:00

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.

%d blogerët si kjo: