Colonial White granit

Colonial White Granit është një cilësi premium bardhë me ngjyrë granit nga India. Kjo granit është e bardhë në ngjyrë kafe me të vogël dhe Garnets çokollatë. Colonial White Granit është një nga zgjidhjet më të preferuara për kuzhinë countertops dhe dysheme. Ngjyra shumë të ndritshme të këtij granit bukur lejon ndërtues të përdorin atë në dysheme e zonave të errëta. Kjo është quarried në Tamil Nadu shtet në Indi. Colonial White Granit është në dispozicion në pllaka, pllaka dhe madhësive Kuzhina Countertop. Ju gjithashtu mund të urdhërojë madhësive porosi i bërë në këtë granit. Disponueshmëria e këtij granit është shumë i mirë. Përpunimi i Kolonial bardhë është bërë kryesisht në Bangalore dhe zonat e afërta.

Colonial White Granite
blej tani
Emri i gurit Colonial White granit
Gjithashtu i njohur si
Sizes në dispozicion pllaka, countertops, pllaka, hap, risers
finish i lëmuar, flamed, Leathered, Lapatro
përdorimet Countertops Kuzhina, parket, Wall veshja

Pllaka e Kolonial Bardhë granit

Ju mund të blej pllaka e Kolonial Bardhë granit në madhësitë e mëposhtme:

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

Colonial White Granite Tiles

Pllaka Colonial White granit janë përdorur për veshja mur dhe dysheme. Ju gjithashtu mund të përdorni këto pllaka në marrjen e countertops kuzhinë. Në vijim janë të madhësive të njohura në dispozicion në këtë granit bardhë :

 • PCTCW24x12 lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • PCTCW24x24 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • PCTCW12x12 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • Pllaka PTCW60x30 lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • PTCW60x40 lëmuar pllaka 60x40x2 cm - Me porosi
 • PTCW40x40 lëmuar pllaka 40x40x2 cm - Me porosi
 • PTCW60x60 lëmuar pllaka 60x60x2 cm - Me porosi

Sizes tjera

Nëse keni nevojë për të madhësive të përshtatur për kërkesat tuaja, ju mund të na dërgoni me email madhësive të ndryshme dhe trashësi.

Colonial White granit Countertops

Ne gjithashtu të bëjë gati për të përdorur countertops granit në këtë. Countertops nuk kanë prerjen e lavamanit, këto janë të prerë thjeshtë për të madhësive të materialit. megjithatë, në qoftë se keni nevojë për lavaman hapësirë ​​që ju mund të na shkruani në adresën tonë të email me detajet dhe vizatim.

Në vijim janë të madhësive të zakonshme në Colonial White granit

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

Çmimi i Kolonial Bardhë granit

Kjo është një medium për një material me çmim të lartë. Çmimi për këmbë katrore varet nga madhësia, trashësia, dhe cilësia e materialit. Nuk është një ndryshim i madh në çmim për këtë granit.

Colonial White është një cilësi premium White granit nga India. Ju mund të përdorni këtë granit për kuzhinë countertops tuaj dhe dysheme. Kjo granit është një nga zëvendësimet për Kashmir Bardhë granit. Colonial Bardhë është një version më të ndritshme të Kashmirit Bardhë. Kjo granit duket e bukur në kuzhinë me White, Gri dhe Brown kabinetet. Ju mund të përdorni backsplash të Colonial Bardhë me ndonjë granit të errët apo vetvete kolonial të bardhë. Shumica e njerëzve kanë komente pozitive në lidhje me këtë granit. Është nonporous, i fortë, ngrohjes dhe i qëndrueshëm, dhe kjo merr lustrim shumë të mirë.

Ju mund të blejnë të bardhë kolonial në pllaka, pllaka dhe madhësive countertop nga ne. Ju mund përzierje këtë granit bukur me Absolute Black granit, White River granit, dhe Indian Juparana granit.

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
5 bazuar në 1 vota
brand Name
Flodeal Inc
Emri i produktit
Colonial White granit
çmim
USD 6
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë