New Imperial Red Granite

New Imperial Red Granite është një e kuqe popullor type granit nga India. Kjo është e njohur edhe si Ruby Red granit. Kjo granit është një granit shumë e vështirë dhe merr lustrim shkëlqyer. Sfondi i këtij granit është e kuqe gjaku me ngjyrë me mbrapa rubin blu dhe lule nganjëherë të verdhë. Kjo është një ngjyrë e përdorur shpesh granit për të bërë hapa të, risers, countertops, dhe dysheme. Kjo është gjithashtu një granit popullore kuqe për gur varri. Granit është quarried në Madhya Pradesh të Indisë. Ky është një material projekt. Kjo granit është shitur në pllaka të madhësisë counter and gangsaw prerë. Imperial Red është shumë i dobishëm për kuzhinë Countertops, pllaka mur dhe dysheme. Çmimi i Imperial Kuq granit varet madhësive, cilësisë dhe ndryshim i materialit. Countertops New Imperial Red Granite , Pllaka dhe 24×24, 12×12, 18×18 pllaka janë në dispozicion me ne.

New Imperial Red Granite
blej tani
Emri i gurit New Imperial Red Granite
Gjithashtu i njohur si Imperial Red, Jhansi Red, Chhatarpur Red
Sizes në dispozicion pllaka të rastësishme , pllaka, pllaka counter
finish i lëmuar, flamed, lathered
përdorimet parket, counter, Wall pllaka

pllaka

Pllaka e New Imperial Kuq granit janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

pllaka

Pllaka e New Imperial Kuq granit janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • NIRPCT2412 lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • NIRPCT2424 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • NIRPCT1212 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • NIRPT60302 pllaka lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • NIRPT60402 Pllaka lëmuar 60x40x2 cm - në mënyrë të
 • NIRPT40402 Pllaka lëmuar 40x40x2 cm - në mënyrë të
 • NIRPT60602 Pllaka lëmuar 60x60x2 cm - në mënyrë të

Ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18 "x18" dhe 400mm x 400mm pllaka kalibruar në New Imperial Red granit me trashësi të 20 mm dhe 10 mm.

countertops

Countertops janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

New Imperial Red Granite Përdor

countertops: New granit Imperial kuqe është përdorur për të bërë countertops kuzhinë dhe dysheme kryesisht. Countertops të New Imperial kuqe janë shumë të gjallë dhe shumica e homeowner përdorin këtë granit me kabinetin lehta me ngjyra. ngjyra e kuqe i jep një vështrim të gjallë kuzhinë.

parket: Dyshemeja e kësaj granit gjithashtu duket shumë e mirë. përgjithësisht, pllaka e këtij granit janë përdorur për të bërë dysheme. Kjo është një granit në përputhje me të njëjtin model lule. Ky është një material projekt dhe shumë përdoret për dysheme në një zonë të madhe. Big pllaka gangsaw prerë e New Imperial Kuq granit janë përdorur edhe për të bërë parket madhe zonë.

Wall pllaka: Kjo granit është përdorur shumë në pllaka të murit si dhe. Konsistenca e këtij granit jep homeowner një zgjedhje të përdorin atë si pllaka mur dhe pllaka banjo. përgjithësisht, pllaka e 12'x12″ e granit të ri perandorak të kuqe janë përdorur për pllaka muri dhe pllaka banjo. Kjo granit jep pllaka mur një vështrim të gjallë.

gur varri: Kjo është një nga ngjyrat më të përdorura për të bërë gur varri.

backsplash pllaka: New granit Red Imperial duket e bukur me granit të bardhë apo të lehta me ngjyrë countertops granit. Kjo është një nga ngjyrat më të përdorura me mermer të bardhë ose të bardhë granit Countertops Kuzhina.

shkallët: Hapat dhe Risers e kësaj granitit janë shumë të popullarizuara në CIS, vendet e Evropës Lindore. Kjo është përdorur shumë në marrjen shkallët.

Window Sill: me cilësi të lartë lëmuar New Imperial Red Granite është përdorur për të bërë Windows-Sills. Ngjyra duket shumë mirë me dritare të bardhë / druri me ngjyrë.

New Imperial Red Granite përfundon

Kjo Granit Red është në dispozicion në mbarimit vijim

i lëmuar

Polish është përfunduar i përgjithshëm që përdoret në këtë granit. Kjo Finish është shumë e mirë për të Kuzhina Countertops, parket, Wall veshja, Wall pllaka.

honed

përfunduar honed po fiton popullaritet në çdo gur natyror, ky granit është gjithashtu në dispozicion në mbarimit honed.

flamed

Flamed New Imperial Red Granite është një finish popullor. Ky përfundojë është përdorur për parket në natyrë, veshja mur.

Çmimi i ri perandorak të Kuq granit

New Imperial Red Granite është një granit premium. Çmimi i këtij granitit në medium nën të granit çmim të lartë. Çmimi i përgjithshëm i pllakave Big gangsaw në 2 trashësi cm rreth 3.5$ në USD 5.5$. Çmimi varet nga madhësive dhe trashësi.

Ngjashme Materialet në New Imperial Kuq granit

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
5 bazuar në 6 vota
brand Name
Flodeal
Emri i produktit
New Imperial Red Granite
çmim
USD 42
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë