Rosy Pink granit

Rosy Pink Granit është një nga granit më të popullarizuar dhe të lirë nga Rajasthan. Granit ka një bazë të errët rozë me lule të bardha dhe të zeza. Kjo është një shumë e bukur granit dhe përdoret kryesisht në banjo Kuzhina, parket, hapat, Risers dhe backsplash. Rosy Pink Granit është quarried pranë Sirohi të Rajasthan dhe përpunimi bëhet në Jalore. Kjo granit është një uniform, më pak të shtrenjtë dhe të lehtë për të bërë materiale, për shkak të këtyre pronave kjo është përdorur shumë në projekte të mëdha. Ne bëjmë pllaka, pllaka, countertops, hap risers dhe pllaka Backsplash në Rosy Pink granit.

Rosy Pink Granite
Marrëveshjet më të mirë në Rosy Pink
Emri i gurit Rosy Pink granit
Gjithashtu i njohur si Rosa Porinho granit
Sizes në dispozicion pllaka, countertops, pllaka, hap, risers, backsplash
finish i lëmuar, flamed
përdorimet Countertops Kuzhina, parket, Wall veshja

Rosy Pink pllakë Size

Pllaka e Rosy Pink janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

pllaka

Tiles of this pink Granite are available with us in following sizes :

 • RPPCT24x12 lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • RPPCT24x24 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • RPPCT12x12 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • Pllaka RPPT60x30 lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • RPPT60x40 lëmuar pllaka 60x40x2 cm - Me porosi
 • RBPT40x40 lëmuar pllaka 40x40x2 cm - Me porosi
 • RPPT60x60 lëmuar pllaka 60x60x2 cm - Me porosi

Çfarë madhësive të tjera në dispozicion?

Ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18 "x18" dhe 400mm x 400mm pllaka kalibruar në Rosy Pink me trashësi të 20 mm dhe 10 mm.

Cila është madhësia e zakonshme e Countertops?

Countertops janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

Rosy Pink është një granit bukur rozë nga India. Kjo granit është shumë e lirë në çmimet dhe shumë e përdorur në projekte të mëdha. Rosy Pink nuk ka asnjë lloj të papastërtive të tilla si pinholes dhe linjat (në cilësi standarde) dhe kjo është më tepër një përputhje të parë granit cilësisë. Kjo është një granit shumë e vështirë dhe merr lustrim shkëlqyer. Ajo nuk ka nevojë për ndonjë lloj rrëshirë ose Shiner për të rritur cilësinë e polonisht. Ju mund të përdorni pllaka në 60x30x2 cm për projekte të mëdha të zonës, si dhe. Nëse jeni duke kërkuar për të blerë Rosy Pink granit me materiale të tjera, ju mund të ngarkesës atë me gjelbër Marble, Crystal Yellow, dhe Desert Brown granit.

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
3.5 bazuar në 3 vota
brand Name
Flodeal Inc
Emri i produktit
Rosy Pink granit
çmim
USD 2
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë