Tan Brown granit

Tan Brown Granit është një cirk dhe kafe granit nga India. Sfondi i këtij granit është ngjyrë kafe të errët me çokollatë dhe kristaleve ngjyrë Tan. Kjo granit është nga shteti indian i Telangana. A beautiful and sophisticated brown granite for use in home and office. Tan Brown Granit është një nga zgjidhjet më të preferuara për të bërë countertops kuzhinë, pllaka mur banjo, pllaka Kuzhina, dhe dysheme. Përdorimi kryesor i Tan Brown është në countertops kuzhinë. Ka katër hedh në dispozicion në Tan Brown granit i cili vendos çmimet. Tan Brown granit Countertops, Pllaka dhe 24×24, 12×12, 18×18 pllaka janë në dispozicion me ne.

Tan Brown Granite
blej tani
Emri i gurit Tan Brown granit
Gjithashtu i njohur si Brown dhe Tan granit
Sizes në dispozicion pllaka të rastësishme , pllaka, pllaka counter
finish i lëmuar, flamed
përdorimet parket, countertops, Wall pllaka

pllaka

Pllaka janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • Pllaka lëmuar Counter 2 & 3 cm Gjerësia 65 cm deri x Length 180 cm të 300 cm
 • Pllaka lëmuar gangsaw 2 & 3 cm Gjerësia 170 cm deri x Length 280 cm të 320 cm

pllaka

Pllaka janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • TBPCT60x30 lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24X 12 Granite pllaka)
 • TBPCT60x60 lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24X 24 Granite pllaka)
 • TBPCT30x30 lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12X 12 Granite pllaka)
 • Pllaka TBPT60x30 lëmuar 60x30x2 cm - Stock Ready
 • TBPT60x40 lëmuar pllaka 60x40x2 cm - në mënyrë
 • TBPT40x40 lëmuar pllaka 40x40x2 cm - në mënyrë
 • TBPT60x60 lëmuar pllaka 60x60x2 cm - në mënyrë

Ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18 "x18" dhe 400mm x 400mm pllaka kalibruar në Tan Brown granit me trashësi të 20 mm dhe 10 mm.

countertops

Countertops janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27"X108" x2 cm
 • 27"X108" x3 cm

Përdorimi i Tan Brown granit

 • Countertops granit
 • pllaka banjo
 • Granit për dysheme
 • Pllaka granit Floor

Kjo është një shumë i fortë granit South India, ky granit ka përdorime të shumta. Ju mund të blej pllakë, pllaka, dhe countertops e Tan Brown granit nga ne.

Tan Brown Granite Rishikimi
Tan granit brown është në mesin e granitit më të famshme kafe atje. megjithatë, it becomes very obvious that brown minerals which give this rock its name are far more varied in color than when seen from afar. Si mineralet kafe përbëjnë rreth 50% në 60% e granitit në masë, kjo krijon një efekt të mahnitshme. The brown spots can vary from nearly metallic copper brown in color through to dark chocolate brown in some sections. Browns errët në përgjithësi janë më pak të zakonshme, dhe pamja e përgjithshme do të jetë e kafe të lehta bakrit në përgjithësi.

The darker browns simply accentuate the already spectacular color. Pasi të keni marrë shumë afër gurit ju do Kombinimi i të lehta kafe dhe të zi në shkëmb. Depending upon how a notice that there are tiny little quartz crystals embedded in segments that stone was polished some of. Ata patjetër do të japin një shkëlqim të vogël apo shkëlqim, kur rrezet e dritës ndriçoj off e sipërfaqes. Pa kuarc granit tan kafe mund të jetë pak a shumë të errët dhe të shfrenuar për shumë shijet popujve, so it’s a little too dark and overpowering for many peoples tastes, kështu që. Ka një shtesë e madhe pak për këtë gur të madh. Ju herë pas here mund të gjeni një pllakë e cila me të vërtetë nuk është një shumë të ndryshim në përmbajtjen minerale të gurit.

përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yll1yll
agregati Rating
5 bazuar në 11 vota
brand Name
Flodeal
Emri i produktit
Tan Brown granit
çmim
USD 3.5
produkt Disponueshmëria
Në dispozicion në magazinë