Arna White Marble

Arna mermeri të bardhë është një mermer të bardhë Indian. Kjo mermer është quarried në Rajnagar pranë Udaipur. Kjo mermer është një mermeri shumë popullor brendshme dhe mermeri shumë të zakonshme në familje indiane. Kjo mermer ka sfond të bardhë me shirita të gjelbër vetë me ngjyrë. Kjo është mermeri shumë elegant me shkëlqim të lartë. Pllaka dhe pllaka e këtij mermeri të bukur janë veçanta shumë të popullarizuara. Kjo mermer është një mermer dolomatic dhe merr lustrim shkëlqyer. Kjo është shumë popullor në tregun indian për dysheme dhe pllaka muri banjo. Ne bëjmë pllaka dhe pllaka në Arna mermeri të bardhë. Çmimi me mermer të bardhë Arna varet nga ngjyra dhe freskinë e materialit.

Arna White Marble
blej tani
Emri i gurit Arna White Marble
Gjithashtu i njohur si Arana White, Bone White
Sizes në dispozicion pllaka të rastësishme, pllaka, Të prera në madhësi, Risers Hapi
Mbarimi i lëmuar, unpolished

pllaka

Pllaka e Arna mermeri të bardhë janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • Lëmuar Random pllaka 1.6 cm AWMS16
 • Lëmuar Random pllaka 2 cm AWMS2
 • Lëmuar Random pllaka 2 cm AWMS3

pllaka

Pllaka e këtij mermeri të gjelbër janë në dispozicion me ne në madhësitë e mëposhtme :

 • Lëmuar kalibruar 610x305x10 mm (24×12 pllaka mermeri) – AWMCB24x12
 • Lëmuar kalibruar 610x610x12 mm (24×24 pllaka mermeri) – AWMCB24x24
 • Lëmuar kalibruar 305x305x10 mm (12×12 pllaka mermeri) – AWMCB-12×12
 • Pllaka lëmuar 60x30x2 cm -AWMPT60x30
 • Pllaka lëmuar 60x40x2 cm -AWMPT60x40
 • Pllaka lëmuar 40x40x2 cm -AWMPT40x40
 • Pllaka lëmuar 60x60x2 cm -AWMPT60x60

Ne gjithashtu të bëjë pllaka e 18″x18″ dhe 400mm x 400mm kalibruar pllaka në mermer Arna White me trashësi prej 20 mm dhe 10 mm.

countertops

Countertops e mermerit Arna Bardhë janë në dispozicion në madhësive të mëposhtme :

 • 27″x108″X2 cm AWMCT2
 • 27″x108″X3 cm AWMCT3
përmbledhje
image produkt
autori Vlerësim
1yll1yll1yll1yllgri
agregati Rating
asnjë vlerësim bazuar në 0 vota
brand Name
Flodeal Inc
Emri i produktit
Arna White Marble
çmim
USD 3.25
produkt Disponueshmëria
Pre-Order Only
2018-09-09T21:43:02+00:00

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.

%d blogerët si kjo: