Indian Granit Ngjyrat Llojet Emrat & çmimet

Gjej granit më të mirë në Indi, me ndryshim, Colors, Gama Çmimi dhe lloje të ndryshme të granit indian.

Indian Granite Colors

Indian granit janë një nga granit cilësi të mirën në dispozicion. Të granites nga India janë të vështirë në natyrë dhe merr një polish shkëlqyer. Cilësia e këtyre granitit është superior ndaj granit kinez dhe braziliane. Guroret e këtyre granit të vendosura në të gjithë Indinë. Flodeal është një prodhues dhe eksportues i granit kryesor nga India. në Flodeal, ne prodhimin me cilësi të lartë Indian granit Ngjyrat në dizajne të ndryshme dhe hedh në shtetin tonë të fabrikave të artit.

Locations

Ka dy lloje kryesore të granitit nga India si për vendet :

 • South India granit
 • North India granit

guroret mëdha granit janë të vendosura në shtetet e Tamil Nadu (Hi, Shoolgiri, Madurai, Chennai), Karnataka (Bangalore Mysore), Andhra Pradesh (Vishakhapatanam, Ongole), Telangana (Khammam, Hyderabad, Karimnagar), Rajasthan, Gujarat, Orissa dhe Madhya Pradesh.

Ekziston edhe një depozitë e madhe e granitit në West Bengal, Jharkhand dhe Chhattisgarh shtete. Ka disa fusha të reja të zbuluara edhe në Chhattisgarh dhe Jharkhand shteteve. Vetëm Chhattisgarh ka parë guroret e reja të granitit.

Përpunimi i madh i granitit është bërë në Bangalore dhe Udaipur qytetet. Ka me qindra e prodhimit, përpunimin dhe eksportin njësi në këto qytete. Eksporti i madh i granit është bërë në Indi nga tregtare dhe prodhuesit eksportuesit nga këto dy qytete.

Indian Granite Colors

Ka shumë ngjyra në dispozicion në granit nga India, ne mund të veçuar këto granites në këto kategori sipas ngjyrës :

 • Black granit – absolute Black, Galaxy Black
 • White granit – Kashmir White, Alaska White, moon White
 • Red Granite – New Imperial Red, Red Shumëngjyrësh
 • Blue granit – Vizag Blue, Lavender Blue
 • Brown granit – Tan Brown, Desert Brown, Paradiso
 • Granite verdhë – Crystal Yellow, Nosra Yellow
 • Beige granit – Ivory Brown, Madura Gold
 • granit gjelbër – Hassan gjelbër, Kuppam gjelbër
 • Pink granit – Rosy Pink, Chima Pink

Të gjitha këto ngjyra granit janë në dispozicion në dimensione të ndryshme dhe trashësi.

Granit Lista e Çmimeve

Ne mund të ndajë koston duke ndjekur listën e çmimeve :

 • Granite Price ulët – US $ 16 në US $ 25 / Metër katror
 • Medium Price granit – US $ 26 në US $ 45 / Metër katror
 • Granite çmim të lartë – US $ 46 në US $ 105 / Metër katror.

Ju mund të hyni në listën e çmimeve të të gjitha ngjyrave granit duke na kontaktuar. Ne kemi projektuar posaçërisht listën e çmimeve për rajone të veçanta në të gjithë botën. Çmimet e granit janë bërë si për situatën e tregut, Kërkesat dhe madhësive të njohura. Çmimi i granitit është në për këmbë katrore dhe për metër katror sipas njësi popullore në vendet përkatëse.

Granites Finest janë përdorur për countertops kuzhinë, veshja mur, gur varri, parket, benchtops, pllaka banjo, pllakat e dyshemese, dhe pllaka muri. Gjithashtu, ju mund ta përdorni atë si Paver Blocks, bëjnë statuja dhe monumente. Granites indian quhen Indian Granit ose India granit në shumë pjesë të botës. Kjo është për shkak të gjuhëve të ndryshme.

Finest emrat granit cilësisë dhe fotografitë janë si më poshtë, ju mund të ndiqni lidhjet përkatëse për të dini më shumë rreth këtyre materialeve.

Llojet Indian Granit emrat dhe fotografitë